İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Azerbaycan Ay Partisi Genel Başkanı Anar ESEDLİ ve parti yetkilileri Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya geldiler.

Azerbaycan Ay Partisi Genel Başkanı Anar ESEDLİ ve parti yetkilileri Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş ile bir araya geldiler.
Toplantıda Anar Esedli, Azerbaycan ‘ ın 44 gün süren Vatansever Savaşı hakkında bilgiler vererek ve Türkiye’ye Azerbaycan ‘a verdikleri destekten dolayı şükranlarını iletti.
Azerbaycan ‘ da belediyelerin kalkınma beklentileri hakkında partinin yerel öz devlet kurumlarına yoğun ilgi gösterdiği yönünde görüş alışverişinde bulundular.
Mansur Yavaş, Türk Dünyası ile ilişkilere önem verdiklerini belirterek, birçok Türk devletiyle ilişkiler kurduklarını ve Azerbaycan ile bu tür ilişkilerin üst düzeyde olmasını diledi.
 
Toplantıda gerçekleştirilen istek ve öneriler doğrultusunda, belediyelerin Azerbaycan ‘ da deneyimlerini paylaşma, Türk modelini öğrenme, Azerbaycan Yükseliş Partisi (AY Parti ) ve Ankara Büyük Şehir Belediyelerinin ilgili daire başkanlarının iş birliğinin devam etmesi konusunda anlaşmaya vardı.
Toplantıya Parti İcra Dairesi Başkanı Bahram İsmayilov, Başkan Yardımcısı Elshad Abdullayev, Başkan Danışmanı Rıza Heyet ve Avrasya Tarih ve Medeniyetler Derneği ( ATAMDER ) Genel Başkanı Gürkan Kalkan  katıldılar.
 
AY Parti Genel Başkanı Anar Esedli, Sayın Mansur Yavaş ‘ a Azerbaycan bayrağı ve Vatanseverlik savaşının simgesini hediye etti.