İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

DÜNYA

Pfizer ve BioNTech’in koronavirüs aşısı ABD’de son aşamayı geçip onayı aldı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısının 16 yaş ve üzeri kişilere yapılabilmesi için onay verdi. Pfizer ve BioNTech’in aşısının başarı oranı yüzde 95 olarak açıklanmıştı.

ABD yapay zekaya yardımcı pilotluk yaptırdı

ABD ordusu, ilk kez bir yapay zeka pilotunu bir keşif uçağında yardımcı pilot olarak kullandı.

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, ülkesinin Afganistan’da “kalıcı barış” istediğini bildirdi.

Pakistan’a resmi ziyarette bulunan Taliban Siyasi İşler Şefi Yardımcısı Molla Abdul Gani Baradar başkanlığındaki heyet ile başkent İslamabad’da bir araya gelen Kureyşi, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada toplantının çok verimli geçtiğini belirtti.  

Paşinyan tarihi yenilginin faturasını Rusya’ya kesti: Elektronik harp sistemleri çalışmadı, ordumuz hedef haline geldi

Karabağ savaşında Azerbaycan ordusu tarafından bozguna uğrayan Ermenistan, yenilginin suçlusu olarak Rusya’yı gösterdi. Ermenistan Başbakanı Paşinyan, “‘Rus yapımı elektronik harp sistemleri çalışmadı. Bu yüzden ordumuz hedef haline geldi” dedi.  

Rusya Devlet Başkanı Putin ekonomi yönetimini eleştirdi: Bana masal anlatıyorsunuz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, son dönemde artan gıda fiyatları sebebiyle Rus ekonomi yönetimini eleştirdi. İşsizliğin arttığı, gelirlerin düştüğü koşullarda, temel ürünlerin pahalı hale geldiğini belirten Putin, “Siz de bana masal anlatıyorsunuz. Bu konu bir şaka değil, derhal adım atılması gerekiyor.” dedi.

Trump, Türkiye’ye yaptırımları da içeren yeni savunma bütçesini veto edecek

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Türkiye’ye S-400 füze savunma sistemlerini satın alması nedeniyle yaptırımların önünü açan ve 740 milyar dolarlık savunma bütçesini içeren tasarıyı veto edeceğini açıkladı. Trump, “Yeni savunma bütçemizin en büyük kazananı Çin! Veto edeceğim” dedi.

Afganistan’da bombalı saldırı: 1 ölü

Afganistan’ın başkenti Kabil ve Pervan vilayetinde düzenlenen bombalı saldırılarda bir kişi hayatını kaybetti, üç kişi yaralandı.