İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BELEDİYELER

20 KÖPEK YENİ SAHİPLERİNE KAVUŞACAK

Belediye Başkanımız Sayın Turgut Altınok’un katılımlarıyla gerçekleşecek programda, 20 sahipsiz köpeğimiz yeni yuvalarına kavuşacaktır. Uyanış Mahallesi’nde yaşama elverişsiz ortamda tutuldukları belirlenen ve sonrasında Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde tedavi altına alınan köpeklerimizden 20 tanesi noter huzurunda sahiplendirilecektir.

FİTCH’TEN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK RATING NOTU: “AAA”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın döneminde uygulanan mali politikalar uluslararası arenada da karşılık buluyor. Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings yaptığı değerlendirme sonucunda Ankara Büyükşehir Belediyesine uzun dönem ulusal kredi notu olarak ‘AAA’  verdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, hem borcun sürdürülebilirliği hem de mali disiplinde gösterdiği başarı nedeniyle uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch tarafından Türkiye’nin kredibilitesi en yüksek belediyesi olarak tescil edildi.

Yenimahalle Belediyesi kendi işini kendi yapıyor

Yenimahalle’de az maliyetle çok iş yapılıyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı baş şoförlük ve makine parkını ziyaret etti.  Çalışanlarla sohbet eden Yaşar, idarecilere kamu malının korunması konusunda nasihatte bulundu. Yaşar, “Her gün daha da güçlenen araç filomuzla Yenimahalleli yurttaşlarımıza daha kaliteli hizmeti, daha az maliyetle vermenin gururunu yaşıyoruz. Bugün ilçe belediyeleri arasında en güçlü araç ve makine bize ait ” dedi.

Yapılandırma tarihi uzatıldı

Son gün 1 Şubat : Emlak, ÇTV, İRV vergileri, asfalt, kira, yol harcamalarına katılım payı borçları ve daha pek çok farklı vergi borcunu da kapsayan vergi borcu affı yapılandırması için son başvuru tarihi ve ilk taksit ödeme süreleri uzatıldı.Yenimahalle Belediyesi, vergi borcu affı yapılandırması ile ilgili mükelleflere çağrıda bulunarak, vatandaşlara 1 Şubat 2021 tarihine kadar yapılandırmadan faydalanmaları konusunda uyarıda bulundu.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK: ANKARA BÜYÜKŞEHİR’İN CANLI İHALELERİ 2020 YILINA DAMGA VURDU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın şeffaf belediyecilik anlayışı doğrultusunda başlattığı canlı yayın uygulaması devam ediyor. 8 Mayıs 2019 tarihinden itibaren canlı olarak yayınlanan mal ve hizmet alım ihaleleri firmalar kadar vatandaşlar tarafından ilgiyle izleniyor. Pandemi nedeniyle halk sağlığı ile ilgili ve acil yapılması gereken ihalelerin dışında tüm ihalelerin ertelendiği 2020 yılında toplam 753 ihale canlı olarak yayınlandı. 

5 YENİ SEMT PAZARI KAZANDIRDIK

Altındağ’a yepyeni pazar yerleri yapılıyor. Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı’nın göreve gelmesinin hemen ardından mevcut pazarlar yeni düzenlemelerle tekrar hizmete açılırken, 5 yeni semt pazarı da Altındağ’a kazandırıldı. Karacaören, Karapürçek, Aydınlıkevler, Doğantepe-Başpınar ve Gültepe mahalleleri, semt pazarlarına kavuştu.

Kahramankazan Belediyesi’nden esnafa anlamlı destek

Kahramankazan Belediyesi’nden, pandemi tedbirleri doğrultusunda iş yerleri kapalı bulunan belediye kiracılarına ve diğer esnaflara anlamlı bir destek geldi. Belediye, pandemi süreci sonuna kadar iş yerleri kapalı olan kiracılarından kira bedeli ile yine dükkanı kapalı olan diğer esnaflardan da işgaliye bedeli almayacak. Kahramankazan Belediye Meclisi’nin 2021 yılı ilk toplantısı maske, mesafe ve temizlik kuralları doğrultusunda gerçekleştirildi.

SOSYAL YARDIM ALAN AİLELERE 1 METREKÜP SU 1 TL OLACAK

Tüm dünyayı etkileyen iklim değişikliği ve küresel ısınma Türkiye’de de son yılların en kurak dönemlerinin yaşanmasına neden oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, su tüketimindeki israfın önüne geçmek için ‘Kademeli Su Faturası’ uygulamasını Ocak ayı meclis toplantısı gündemine taşıyacak. Kademeli tarifenin mecliste kabul edilmesi halinde sosyal yardım alan ailelere suyun metreküp birim fiyatı 1 TL’ye indirilecek.

KEÇİÖREN’DEKİ OTOPARKTA FİNALE SON ADIM

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediye öz kaynaklarıyla inşa edilen 400 araçlık kapalı otoparkın açılışı için finale yaklaşıldığını belirtti. Altınok, “Kalaba Kent Meydanı’na yaptığımız otoparkımız, uzun zaman sonra belediye imkânlarıyla önemli bir rant noktasına kamu yararı gözetilerek inşa edilen bir eserdir. Otoparkımızın …

AHLATLIBEL ATATÜRK PARKI YENİLENİYOR

Çankaya Belediyesi, Ankara’nın en büyük parklarından Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nı bakıma aldı.  Vatandaşların parka giriş çıkışlarını kolaylaştırmak için yapılan yenileme çalışması kapsamında otopark ve tuvaletler de baştan sona yenilendi.Ankara’nın en önemli rekreasyon alanlarından olan Ahlatlıbel Atatürk Parkı, tepeden tırnağa yenileniyor.

YENİMAHALLE’DE HİZMET ARAÇLARINA YAKIN TAKİP

Yenimahalle Belediyesi’ne ait 370 hizmet aracı, GPS sistemi ile uydu üzerinden takip ediliyor. 10 yıl önce hayata geçirilen sistem, gelişen teknolojiye göre yenilenerek, hizmet araçlarının nerede olduğu, kaç km hızla seyrettiği, fren mesafelerine kadar birçok ayrıntı merkezden takip edilebiliyor. Sistem sayesinde…

POLATLI’YI KESİNTİSİZ SAĞLIKLI SUYA KAVUŞTURACAK ÇALIŞMALAR HIZLA İLERLİYOR

Yıllardır su krizi yaşayan Polatlı’yı temiz, sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşturacak olan isale hattı yapım çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, “Önceliğimiz insan sağlığı ve insan hayatı. Bizim çılgın projemiz bunlar” dediği “İvedik-Temelli-Polatlı Arası İçme Suyu İletim Hattı, Depo,

BAŞKENT’İN KIŞI DA RENGARENK

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü, Başkent’in prestij parklarını Altınpark serasında üretilen kış mevsimine dayanıklı 150 bin adet rengarenk hercai menekşelerle donattı. Büyük bir kısmı Ankaralı yerli üreticilerden alınan toplam 4 milyon hercai menekşe ise kent genelindeki cadde ve bulvarlar ile orta refüjlere dikiliyor.

BAŞKAN ALTINOK: HAİNLERE SAHİP ÇIKMAK VATANA İHANETTİR

Yayla Mahallesi’nde Şehit Uzman Çavuş Erol Yanık Parkı’nın açılışında konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Eğer şehitler vermeseydik şimdi daha çok şehitler verecektik, devletimizin üniter yapısı için kahramanlarımızı şehit verdik. Adam biri çıkacak; Türk bayrağını indirecek, Atatürk’ün resmini indirecek, Türkçe tabelayı indirecek, çıkacak

ÇANKAYA EVLERİ EĞİTİMLERİ YOUTUBE’DA

Çankaya Belediyesi, pandemi nedeniyle yüz yüze eğitimlerin yapılamadığı kişisel gelişim ve hobi kursları ile spor derslerini sanal ortamda veriyor. Çankaya Belediyesi YouTube kanalında, hobi ve spor dersleri yayınlanmaya başladı. Çankaya Evleri ayrıca yabancı dil derslerini de online veriyor.

TÜRKİYE’NİN EN HIZLI BÜYÜYEN İLK 100 ŞİRKETİNE ANKARA DAMGASI

TOBB’UN AÇIKLADIĞI EN HIZLI BÜYÜYEN ŞİRKETLER ARASINA ANKARA TAM 24 ŞİRKETLE DAMGASINI VURDU.

YÜZDE 4357,5’LİK BÜYÜME ORANIYLA ANKARA MERKEZLİ ŞİRKET TÜRKİYE’NİN EN HIZLI BÜYÜYEN ŞİRKETİ OLDU.

BARAN: “ANKARA’NIN YÜKSELİŞİNİ BU RAKAMLARLA DA TASDİK ETMİŞ OLDUK”

 

 

ALTINDAĞLI KADINLARA ONLINE DESTEK

Pandemi sürecinin ilk günlerinden itibaren Altındağlı vatandaşlara pek çok konuda olduğu gibi psikolojik olarak da destek veren Altındağ Belediyesi, rehabilitasyon çalışmalarını da online platforma taşıdı. Altındağlı kadınların büyük ilgi gösterdiği “Pandemi döneminde stresle nasıl baş edilir?” konulu interaktif eğitim programı, kadınlardan büyük ilgi gördü.

TÜGVA KEÇİÖREN HIZIR İLE DOĞA TEMİZLİĞİNE KOŞTU

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Keçiören İlçe Temsilciliği, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi gününde Bağlum’a bağlı olan Sarıbeyler Köyü’nde belediye personelleri ile birlikte doğa temizliği yaptı. Sarıbeyler Göleti etrafında yaklaşık 20 kişilik bir ekiple belediye personellerine hem ikramda bulunan hem de yardımcı olan gençler,

BÜYÜKŞEHİR KADIN LOKALLERİNDEN SIMSICAK BİR DESTEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi “Soğuk Kış Günlerinde Sımsıcak Bir Destek Projesi” ile ihtiyaç sahibi ailelere yeni yıl hediyeleri dağıtacak. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Lokalleri üyeleri el emeği göz nuruyla ördükleri atkı, bere, şal ve örgü oyuncakları ihtiyaç sahibi ailelere dağıtacak.

AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN BAŞKENT PROJESİNE TAM NOT

Akıllı Kent uygulamalarını hayata geçirmek için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni bir projeye daha imza attı. BELKA A.Ş. tarafından geliştirilen “5G Kullanılarak Dronla Yangın Tahmini ve Önleme Projesi”, Avrupa Birliği’nin yeni dönem Araştırma ve Yenilik Çevrçeve Programı olan “Horizon 2020”ye kabul edildi.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MANSUR YAVAŞ’IN YENİ YIL MESAJI

Yeni ve güzel başlangıçların yaşanacağı, sağlık ve mutluluğun hakim olduğu, bereket ve huzur dolu bir yıl geçirilmesi temennisi ile Ankaralıların ve milletimizin yeni yılını kutluyorum.

 

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar’dan 2021 mesajı

2020 yılının tüm dünyada ve ülkemizde sancılı geçtiğine dikkat çeken Yaşar, “2020 yılının genel olarak ülkemiz açısından iyi geçtiğini söylemek çok zor. Bu yılı Covid 19 gibi ciddi bir salgının tırmanışa geçtiği, salgın sebebiyle nice canlarımızı toprağa verdiğimiz, 

BAŞKAN ALTINOK: 236 BİN TON ASFALT SERDİK, 57 BİN METRE BORDÜR DÖŞEDİK

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçe genelinde yürütülen sıcak asfalt serim ve peyzaj çalışmalarıyla Keçiören’de hizmet gitmeyen mahalle ve sokağın bulunmadığını belirtti. Altınok, 

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YILBAŞI ÖNLEMLERİ İÇİN HAZIR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların güvenli ve huzur içinde yılbaşını karşılaması için tüm önlemlerini aldı. Yılbaşı gecesi her türlü şikayet ve talepler için Başkent 153 7/24 hizmet verecek. ANKARAY ve Metro, yolcuların mağdur edilmemesi amacıyla 31 Aralık Perşembe günü saat 21.50’ye kadar ana hatlarda çalışacak. Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında seyahat izni olanlar için AŞTİ’de güvenlik önlemleri artırılacak.

TAŞDELEN’DEN ÇOCUKLARA YENİ YIL ARMAĞANI

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yeni yıl öncesinde çocuklara “Yaşasın Cumhuriyet” oyun setlerini armağan etti. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışından Cumhuriyet’in ilanına kadar geçen tarihi olayların anlatıldığı oyun, çocuklara okullardan teslim ediliyor.

BAŞKAN ALTINOK: KİMSE ASGARİ ÜCRET ÜZERİNDEN ŞOV YAPMASIN

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 2021 yılı için belirlenen 2 bin 825 TL’lik asgari ücret üzerinden siyaset yapan partilere ve yerel yönetimlere yönelik sosyal medya hesabı Twitter üzerinden eleştirilerde bulundu. Altınok, “Asgari ücret üzerinden bir maaş tartışmasıdır gidiyor. Hiç kimse şov yapmasın. Biz çalışan işçilerimizin yüzde 90’ına ayrıca mesai veriyoruz. 

YENİMAHALLE ZABITASINDAN YILBAŞI DENETİMİ

Yeni yıla sayılı günler kala Yenimahalle Belediyesi zabıtaları denetimlerini yoğunlaştırdı. İlçe genelinde hizmet veren market, manav, pastane, fırın ve kuruyemiş satışı yapan yerleri denetimden geçiren zabıtalar titiz bir inceleme yaptı.

ALPER TAŞDELEN’DEN KADINA KARŞI ŞİDDETE “DUR” ÇAĞRISI

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin önlenmesi için Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ve Ankara Barosu ile birlikte çalıştıklarını bildirerek,  “Şiddet gören kadınlar, önlem ve hukuki destek için bizlere ulaşın” çağrısında bulundu.

ANKARA KENT KONSEYİN’DEN MÜZİK ÜRETİCİLERİ İÇİN DAYANIŞMA GECESİ

Anadolu Müzik Kültürleri Derneği, Ankara Kent Konseyi (AKK) ile Ankara Büyükşehir Belediyesinin  katkılarıyla gerçekleştirdiği  “Müzik Üreticileri Dayanışma Gecesi”nde pandemi döneminde zor durumda kalan müzisyenler için yardım kampanyası düzenledi.  ABB TV’den canlı yayınlanan programı, 20 binin üzerinde sanatsever takip etti.

BÜYÜKŞEHİR YILLARIN SORUNU İÇİN HAREKETE GEÇTİ: 9 BİN BACA KAPAĞI YOL SEVİYESİNE GETİRİLİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sürücülerin sürüş ve yol güvenliğini önceleyen çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, araç kazalarının önüne geçmek amacıyla yol seviyesinden düşük kaldığı için yıllardır sorun yaşanan ve trafiği olumsuz etkileyen mevcut baca kapakları ve yağmur suyu ızgaralarını yol seviyesine getiriyor.

AKK BAŞKANI YILMAZ’DAN 2021 YILI MESAJI

Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yılmaz, “Pandemi bitmedi ama Ankara bir olmayı, birbirinin yarasını sarmayı öğrendi” dedi.

 

KIZILCAHAMAM BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN ACAR BELEDİYE BİRİM MÜDÜRLERİ İLE 2020 YILI ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar Belediye Birim Müdürleri ile Telekonferans sistemi ile bir araya gelerek 2020 yılını çalışmalarını değerlendirdi.Başkan Birim Müdürlerine çalışmalarından dolayı tüm personeline teşekkür ederek üstün başarılar diledi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN YENİ BİR SANAL SERGİ DAHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni yılı evlerinde geçirecek sanatseverlere yönelik yeni bir sanal sergi daha hazırladı. Koronavirüs salgını nedeniyle geçici süreyle kültür ve sanat etkinliklerine ara veren Büyükşehir Belediyesi, “Savaştan dostluğa uzananların hikayesi” konulu Ankara Rüzgarı Kültür Sanat ve Yaşamı Destekleme Derneği üyesi sanatçılarının eserlerinin yer aldığı sanal sergiyi, resmi internet sayfasında sanatseverlerle buluşturdu.

Yenimahalle’nin genç kulaçları madalyaları topladı

Yenimahalle Belediyesi Yüzme Takımı, 20-24 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Türkiye Arena Kulüplerarası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası ve Yıldızlar Bireysel Yüzme Müsabakaları’nda madalyaları topladı.

 

Konya Büyükşehir’de Toplu Sözleşme İmzalandı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesinde evli ve bir çocuklu çalışanın maaşının sendika kesintisi sonrası her şey dahil en düşük net 3 bin 452 TL olarak belirlendiğini; Temmuz ayında da ortalama 155 TL daha maaşlara yansıyacağını açıkladı. Belediye olarak büyük bir aile olduklarını belirten Başkan Altay, yeni maaşların hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

 

ALTINDAĞ’DA YATIRIMLAR BİR BİR HAYATA GEÇİYOR

2020 yılının Covid-19 salgınının gölgesinde geçtiğini ifade eden Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, “Bir yandan salgınla ilgili yoğun bir mücadele verirken, bir yandan da Altındağ’a önemli yatırımlar kazandırmak için seferber olduk.” dedi.